Kozackie Wesele

powrót
Kozackie Wesele

Kierujemy do Państwa ofertę atrakcji i pokazów, które mogą uświetnić wyjątkowe chwile, jakimi są ślub i wesele. Chcielibyśmy wzbogacić to niezwykle ważne wydarzenie efektowną oprawą, która pozostawi w pamięci gości i Młodej Pary niezapomniane wrażenia.

 

Od Państwa decyzji i pomysłów zależy, w jaki sposób uatrakcyjnimy tę uroczystość. Chętnie dostosujemy się do Waszych życzeń, a oto kilka naszych propozycji, spośród których możecie wybrać różne elementy:

 

Oprawa ślubu i czasu do rozpoczęcia się wesela

 

Proponujemy szereg atrakcji, tworzących historyczny klimat wydarzenia, mogących wydarzyć się pomiędzy ceremonią zaślubin a rozpoczęciem zabawy weselnej. Proponujemy takie atrakcje, jak:

 

 • Straż pałacowa przed wejściem do kościoła lub wewnątrz – Rycerze utworzą szpaler z mieczami, szablami lub halabardami, przez który przejdą Państwo Młodzi i ślubni goście. Ta asysta honorowa wprowadzi w historyczny klimat ślubu, który pragniemy uczynić niezwykłym wydarzeniem.
 • Salwy z muszkietów i armat – Niech cała okolica usłyszy o tym szczęśliwym wydarzeniu! Salwy mogą zagrzmieć tuż po ślubie lub przed samym weselem, na powitanie Młodej Pary.
 • Asysta w drodze na wesele – Jeśli pragną Państwo przebyć drogę (lub jej część) na wesele bryczką czy powozem, możemy zapewnić rycerską lub szlachecką asystę w tej podróży, wiwatami i wystrzałami oznajmiając okolicy o radosnym wydarzeniu.
 • Scenka w drodze na wesele – Tradycja weselnych bram sięga dawnych wieków. Już wtedy uczestnicy wesela prześcigali się w pomysłach na odegranie wesołej scenki, w której pan młody musiał pokonać jakąś przeszkodę w drodze do upragnionego szczęścia. My również mamy wiele pomysłów na to, jak rozbawić Was w ten sposób: możemy na przykład porwać Pannę Młodą i pomóc Panu Młodemu o nią walczyć, może będzie musiał w tym celu chwycić za szablę albo wystrzelić z armaty? Od Państwa zależy, jaką formę zabawy przyjmiemy.
 • Staropolskie powitanie – przybyłych gości wita staropolską mową szlachcic wraz z oddziałem straży, zapraszając na weselną zabawę.

 

Atrakcje w czasie zabawy weselnej

 

Mamy dla Państwa propozycje pokazów historycznych i zabaw w dawnej konwencji, które zachwycą i rozbawią weselnych gości. Poprowadzimy wyjątkowe oczepiny i zaprezentujemy efektowne pokazy w wybranym momencie wesela.

 

 • Oczepiny – Ten zwyczaj ma swoją długą tradycję, dawniej bawiono się z nie mniejszą fantazją niż dzisiaj. Przygotowaliśmy dla Was wiele różnych konkurencji, spośród których możecie wybrać te, które Wam najbardziej odpowiadają, lub pozostawić ich dobór nam. Znamy staropolskie zabawy, których nigdzie indziej nie spotkacie!
 • Pokaz tańca i nauka tańca – Możemy zaprezentować tańce, które tańczono przed wiekami. W naszej ofercie znajdują się dawne tańce średniowieczne, renesansowe, barokowe, XIX-wieczne, aż do okresu Dwudziestolecia Międzywojennego. Oferujemy również pokazy orientalnego tańca brzucha, tanga argentyńskiego i tańców towarzyskich. Możemy poprowadzić też warsztaty taneczne wybranego stylu tanecznego dla gości weselnych. Jeśli natomiast Młoda Para chciałaby zaskoczyć wszystkich niecodziennym pierwszym tańcem, możemy wcześniej przygotować ją do tego, prowadząc dla niej lekcje wybranego rodzaju tańca i tworząc specjalnie dla niej układ taneczny.
 • Pokazy walk i scenki – Wykonamy pokazy dawnej szermierki, walki będą pasjonujące i zacięte, ale i niepozbawione humoru.
 • Pokaz tańca z ogniem – fire-show – Prezentujemy spektakularne pokazy ogniowe, podczas których tancerze ognia żonglują zapalonymi przedmiotami i plują ogniem, a wszystko to z odpowiednio dobraną muzyką w tle. Taki spektakl na pewno pozostanie w pamięci uczestników wesela. Wykonujemy również pokazy sztucznych ogni.

 

Sesja zdjęciowa

 

Oferujemy realizację lub pomoc w przeprowadzeniu ślubnej sesji zdjęciowej. Zdjęcia wykonane w odpowiedniej scenerii i w niecodziennym towarzystwie rycerzy, szlachty czy dam dworu będą szczególną pamiątką na wiele lat. Możemy pomóc znaleźć odpowiednie miejsce do sesji, zatrudnić fotografa i wybrać konwencję kostiumową, zgodnie z Waszymi życzeniami. Oprócz naszego udziału w zdjęciach, możemy też wypożyczyć Młodej Parze kostiumy. Proponujemy następujące konwencje historyczne:

 • średniowiecze – opancerzeni rycerze, strojni dworzanie i damy dworu
 • renesans – dworzanie w bogato zdobionych strojach dworskich
 • XVII-XVIII w. – szlachta, kozacy, muszkieterowie, barok, piraci
 • XIX wiek – stroje salonowe tej epoki: fraki i suknie XIX-wieczne
 • współczesność: obstawa w mundurach współczesnych komandosów
 • suknie dworskie z różnych epok

 

Dziękujemy i zapraszamy do współpracy!